جوان سازی پوست با لیزر

لیزر

لیزر مو

موارد استفاده لیزر در علوم مختلف بسیار است اما همروزه این دستگاه با مصارف بهینه شده در خدمت مردم برای زیبایی میباشد.

در این وب سایت شما میتوانید موارد استفاده از لیزر را جهت زیبایی را دنبال کنید.

 

جوان سازی پوست با لیزر

وجود پوست هایی که دچار آفتاب سوختگی و چروک شده اند علاقه به استفاده از درمان با روش های ممکن را افزایش داده است. استفاده از ابزارهای رادیوفرکوئنسی امروزه برای جوانسازی پوست صورت بسیار رایج می باشد.

مطالعات اولیه نشان می دهد که تغییرات در کلوژن های پوستی که باعث بهبود مولکول های موجود درپوست می شود به جوان سازی پوست دست و صورت کمک می کند.اگرچه خطرات واثرات جانبی هم در پی دارد. یک شخصی به ما مراجعه کرده که دارای پوستی با جراحت های شدید میباشد و برای درمان این جراحات نزد افراد غیرمتخصص رفته و تقاضای درمان با رادیو فرکوئنسی داشته است. به دلیل خطرآسیبی که رادیوفرکوئنسی برای بافت های ما ایجاد می کند استفاده از این روش باید بسیار بادقت انجام شود. مناسب نبودن این درمان برای افراد باید درنظرگرفته شود وافراد باید هنگام این درمان از خطرات واثرات جانبی که برایشان دارد آگاه باشد.

براساس دانسته های های اخیر، تجربه پزشکان به استفاده از رایوفرکوئنسی در به دست آمدن نتیجه موفقیت آمیز بسیار مهم می باشد.

رادیوفرکوئنسی RF چیست؟

اگراز لحاظ فنی بخواهیم آن رابررسی کنیم فرکوئنسی تعدادی از اشعه وارتعاشات الکتریکی که هرثانیه همراه با موج های رادیویی در طیف های الکترومغناطیسی منتشرمی شود.این اشعه ها پایین ترین کیفیت اشعه در طیف اشعه میباشند مانند اشعه های رادیو، اشعه مایکروویو، اشعه مادون قرمز، نورهایی که قابل مشاهده هستند، امواج فرابنفش ،اشعه ایکس و اشعه گاما. باتغذیه شدن ولتاژهای الکتریکی به وسیله آنتن والکترونیک ،امواج های الکترومغناطیسی ایجاد می شوند ودر فضا منتشرمی شوند که به آن ها امواج رادیویی گفته می شود.

رادیو فرکوئنسی وامواج رادیویی دارای طول موج هایی هستند که محدوده کمترین آن ها یک سانتیمتر وبیشترین طول موج ۱۰۰ کیلومتر می باشد. الکتریسته های ضعیف می تواند برای عمل جراحی استفاده شود که به اصطلاح به آن جراحی الکترونیکی گفته می شود. اگرچه فرکوئنسی برای سیستم عصب مضرمی باشد اما ما می توانیم از فرکوئنسی با محدوده طول موج پایین که برای پوست مناسب وامن است وهیچ خطری برای ما ندارد استفاده کنیم .

با اضافه کردن انرژی فرکوئنسی به بدن فرد، بدن او می تواند باعث هدایت جریان الکتریکی وعمل کردن به عنوان بخشی از محورالکتریسته شود هرمقاومتی در برابر این جریان با عث ایجاد گرما میشود ومقاومت آن بالا میرود وباعث بریده شدن بافت های لخته شده میشود.

اشعه فرکوئنسی که برای جوانسازی پوست به کارمی رود قادرمی باشد که به لایه های عمیق پوست نفوذ کند وبا بهبود بافت های زیرپوست وکمترین تغییر در بافت های پوستی چین وچروک وخطوط پوست را ازبین ببرند.

درمان و جوانسازی پوست به وسیله رادیوفرکوئنسی

اشعه ها ی فرکوئنسی خفیف ،درابتدا برای درمان شلی پوست استفاده می شود وبهترین گزینه برای درمان  و جوان سازی پوست افرادی که داری بافت های پوستی حساس ویا سخت هستند استفاده میشود و معمولا برای افرادی درسنین ۳۰ یا ۴۰ سالگی وبرای افرادی با هررنگ پوستی انجام می شود.

فرکوئنسی معمولا برای درمان چین وچروک در ناحیه پیشانی بابالا کشیدن ابروها وکم کردن خطوط پیشانی انجام می شود، برای درمان خطوط زیر چشم ، افرادی که دارای پوست های ضخیمی هستند پوست بالای گونه شان کشیده میشود، برای از بین بردن شلی گونه پوست گونه کشیده می شود وبرای ازبین بردن خطوط خنده  با از بین بردن شلی پوست این خطوط نیز ازبین میرود وبرای ناحیه گردن با کشیدن پوست چین وچروک های آن را ازبین می بریم .

اگرچه تعداد خاصی از افراد دارای پوست های شل و افتاده ای هستند اما این عارضه در افرادی که درحدود ۶۰ سال به بالا هستند دیده میشود .کشیدن پوست صورت یا ابرو  باعث ازبین بردن اضافات وافتادگی پوست می شود ونتایج موفقیت آمیزی درپی خواهد داشت.درمقایسه با درمان های دیگر باتوجه به توضیحاتی که در بالا اشاره شد .فرکوئنسی دارای تنوع زیادی در جراحی می باشد شامل از بین بردن موهای زائد،جوان سازی پوست ، جراحی پیگمنت و مشکلات عصب وماهیچه ،درمان آکنه و درمان های سلولی

اقدامات قبل از جوان سازی پوست با لیزر

باید ازانجام هرگونه اقدامی که باعث آسیب رساندن به پوست قبل از جوانسازی شود جلوگیری کنید این اقدامات شامل جلوگیری ازحمام آفتاب چه به صورت طبیعی وچه به صورت مصنوعی است

متخصصین تمایلی به درمان افرادی که دارای پوست های سوخته هستند ندارند به دلیل اینکه پوست های برنزه شده بیشترگرم می شود و در هنگام انجام لیزر درد بیشتری دارد. بیشتر خانمها درطول عادت ماهانه ودوره قاعدگی پوستشان حساس ترمی شود اگرشما یک خانم هستید شما اثراین درد را متوجه خواهید شد زمانیکه دراین دوران این جراحی را انجام می دهید.

یک مشورت بادقت با پزشک متخصص وباتجربه بسیار قبل از درمان مهم می باشد.دراین مشاوره ها شما مطمئن خواهید شد که آیا این جوانسازی شما را به نتیجه مطلوب خود خواهد رساند و پزشک شما به همه سوالات شما دراین جلسه پاسخ می دهد. اطلاح ازشرح کامل سلامت بیمار ، بوسیله پزشک می تواند او رامطمئن سازد که هیچ مشکلی برای انجام این کار وجود ندارد ومیزان رضایت شما از انجام این عمل را کسب می کند و این به این معنی است که شما دراین مشاوره از نقاط ضعف وقوت این عمل آگاه شده اید وبا رضایت کامل جوانسازی پوست با رادیوفرکوئنسی را انجام می دهید.

همچنین قبل از انجام جوانسازی پوست  ازبیمار عکس گرفته می شود تا با انجام جوانسازی قبل و بعد او مقایسه شود.

شما باید قبل از انجام  جوانسازی پوست خود را با آب گرم وصابون بشویید تا هرگونه لوازم آرایشی ویا مواد چربی که باعث تداخل با ابزارفرکوئنسی می شود ازبین برود. کرم های بی حس کننده ساعات کوتاهی قبل از جوانسازی به پوست بیمار زده می شود تابه بی حس شدن پوست کمک کند وهمچنین قبل ازعمل پوست شما با الکل پاکسازی می شود.

قبل ازدرمان پزشک روی پوست بیمار را به وسیله جوهر به صورت شطرنجی علامت گذاری می کند تابتواند یک راهنمای خوب درطول استفاده از فرکوئنسی داشته باشد تا از انجام کار خود اطمینان حاصل کند و از انجام اشتباهات جلوگیری شود. و براساس ابزاری که برای بیمار استفاده می شود باید برای هربیمار به صورت مجزا استفاده شود و پدهای چسبی که بر روی شکم و پشت همراه با تجهیزات مجزا برای هربیمار متصل می شود .

پوست بیمار به ژل آغشته میشود تا مانع از برخوردلایه های پوست شما با دسته دستگاه فرکوئنسی شود.

وبعداز آن کلینیک درمان های فرکوئنسی ر ا آغاز می کند وبعداز آن لوسیون و ژل به پوست اضافه می شود.

بلافاصله بعد از جوانسازی پوست با لیزر ،احساس می کنید پوست شما جمع ترشده و بعد از چندین ماه پوست شما بیشترجمع می شود و هبودی حاصل می شود و نتیجه آن تا دوسال باقی می ماند. معمولا درمان ها ی اولیه برای تعدادی از بیماران بااستفاده از ابزار ترماج Thermage  براساس ضخامت پوست افراد نتیجه بخش خواهدبود اگرچه پزشک شما می تواند براساس نیاز شما یک سری درمان های خاصی رابرای شما انجام دهد.

مدت زمان لازم برای احیا بیمار

بعضی ازبیماران بعداز جوانسازی پوست لکه های قرمزی مانند آفتاب سوختگی روی پوست خود مشاهده می کنند که بعداز مدتی ناپدید میشود.بیشتربیماران بلافاصله بعدا ز انجام جوانسازی پوست می توانند به سرکار و شغل خود بروند.

براساس نوع تجویز پزشک بیشتر بیماران بعد از انجام جوانسازی پوست باید از ژل و لوسیون برای خنک کردن پوست استفاده کنند.نم دارکردن پوست هم برای پوست ضروری می باشد.

افرادی که نباید از روش رادیوفرکوئنسی استفاده کنند

اگرشما سلامت کامل دارید ومبتلابه هیچ گونه عفونت وبیماری پوستی نمی باشید می توانید جوانسازی و زیباسازی پوست را انجام دهید اما دلایل پزشکی برای بیمارانی که نمی توانند ازاین روش استفاده کنند وجوددارد.

افرادی که دارای اختلالات حسی در پوست خودمی باشند گزینه های مناسبی برای انجام جوانسازی پوست با استفاده از روش فرکوئنسی نمی باشند وممکن است درطول انجام جوانسازی با درد فراوانی مواجه شوند وباعث بروز آسیب در پوستشان بشود.

اگرچه هیچ دلیلی گواه براین نیست که زنان حامله نباید جوانسازی پوست به وسیله فرکوئنسی را انجام دهند و برایشان مضرمی باشد اما بهتر است تابه دنیا آمدن فرزند خود کمی صبرداشته باشند وبعد از آن جوانسازی پوست خود را انجام دهند.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *