آیا شامپو دلیل ریزش مویتان است؟

شامپو

کاشتمو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

 

آیا شامپو دلیل ریزش مویتان است؟

خبرنامه کلینیک کاشت مو

دکتر روبرت دورین نشستی را با لوئیس جوی جانسون از AARP جهت بحث در مورد ریزش و علتهای آن داشت به طرز جالبی ترکیبات خاصی در شامپوها و نرم کننده ها وجود دارند که باعث کم پشت شدن و رشد موی آهسته میشوند.
دکتر دورین چک کردن عنوان شامپو و پرهیز از این افزودنیها را توصیه میکند. سدیم، لانورل سولفات (SLS) که برای تولید کف استفاده میشود و پتانسیل پروتئین را برای سلامت مو تجزیه کرده و رشد را متوقف میکند.
سدیم کلرید به عنوان یک ضخیم کننده در محصولات محتوی (SLS) استفاده میشود ولی میتواند منجر به پوست سر خشک و دچار خارش شود و ریزش مو را تحریک نماید. پلی اتیلن گلیکول (PEU) یک ضخیم کننده دیگر است که رطوبت موها را میگیرد. اگر مورد درمانهای کراتینی سالنی قرار گرفته اید. این ترکیبات مزایای آن را از بین میبرند.
فرمالدهاید و پارابنها برای افزایش دوام قفسهای محصول استفاده میشوند با این حال پارابن میتواند روی موازنه هورمون تأثیر گذارد و این ریزش مو را تحریک میکند. آشکارترین تحریک کنندههای فرق سر مثل الکل یا روغنهایی مثل لانولین، نفت یا روغنهای معدنی مانع جذب روغنهای طبیعی میشوند. دکتر دورین میگوید جلوگیری از همه ترکیبات ذکر شده غیر ممکن است با این حال از آنهایی که باعث ریزش مو و بیشترین صدمه به پوست سر میشوند خودداری کنید به خاطر داشته باشید که ترکیبات ذکر شده بالاترین درصد را در محصول دارند. محصولات مویی را پیدا کنید که باعث موی سالم طبیعی شوند.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *