کاشتمو

کاشتمو

کاشت مو یکی از مؤثرترین پروسه های زیبایی است. در کاشت موی طبیعی، موهای خود فرد از قسمتهای اطراف سر برداشت و به قسمتهای طاس و کم موی بالای سر پیوند زده میشود. این فرآیند در کلینیک کاشت مو با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده و پس از پیوند مو، این موها ابتدا دچار ریزش شده و بعد از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد موهای کاشته شده فراهم خواهد شد.

پیوند سلول های بنیادی

خبرنامه کلینیک کاشت مو

سلولهای بنیادی سلول هایی هستند می توانند تمامی سلول های بدن از جمله سلولهاي خوني، قلبي، عصبي و غضروفي را تولید نمایند هنگامی که سلول بنیادی تقسیم می شود، می توانند یک سلول بنیادی دیگر یا سلول دیگیری از نوع دیگر تولید کند. برای مثال سلولهای بنیادی پوست می توانند سلولهای بنیادی پوست بیا سلولهای مختلف دیگری در پوست بسازند که کار مخصوص به خودشان را دارند.. هم چنين این سلول های میتوانند در بازسازي و ترميم بافت هاي آسیب دیده در اندام مختلف بدن مورد استفاده قرار گیرند.این سلول های به درون بافتهاي آسيب ديده اي که بخش عمده سلولهاي آنها از بين رفته است، پيوند زده می شوند و جايگزين سلولهاي آسيب ديده شده و به ترميم و رفع نقص در آن بافت می پردازند.

درمان ریزش مو و طاسی با پیوند سلول های بنیادی روش نوینی است که هنوز در مرحله آزمایش است و نتایج آن قطعیت نداشته و تأیید نشده است و نمی تواند در مطب ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد. در اين روش نمونه کوچکی از فولیکولهای مو از پوست سر بیمار برداشته می شود. این سلولها از بقایای فولیکول مو جدا می گردد و در یک محیط کشت مناسب در طول چند هفته تکثیر شده و سپس به صورت سوسپانسیون استریل در یک محیط انتقال مخصوص بصورت سطحی به مناطق طاس تزریق می شود که ممکن است باعث رویش مجدد موها گردد.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *