لیزرلیپولیز چیست؟

لیزر

لیزر مو

موارد استفاده لیزر در علوم مختلف بسیار است اما همروزه این دستگاه با مصارف بهینه شده در خدمت مردم برای زیبایی میباشد.

در این وب سایت شما میتوانید موارد استفاده از لیزر را جهت زیبایی را دنبال کنید.

 

لیزرلیپولیز چیست؟

لیزر لیپولیز در حال حاضر یک روش معمول و پذیرفته شده برای حذف بافت چربی های ناخواسته است.از زمان تصویب آن توسط اداره دارو و غذا ایالات متحده (FDA) در ماه اکتبر ۲۰۰۶،مطالعات به اثبات مشاهدات بالینی اولیه کاهش چاقی، زمان بهبودی کوتاه تر ، و افزایش سفتی پوست را ادامه داده اند. در طی ۵ سال گذشته، این مسئله کشف شده است که لیزر لیپولیز باعث آب شدن بافت های چربی، انعقاد رگ های خونی کوچک، و القای کلاژنز با تغییر شکل مجدد و افزایش استحکام بافتی می شود.

با وجود این یافته، برخی از پزشکان در پذیرفتن لیزر لیپولیز  با استناد به زمان اجرای طولانی تر ، افزایش خطر عوارض جانبی و عدم وجود شواهد حمایت کننده از برتری بر لیپوساکشن سنتی مردد بوده اند. از سوی دیگر، جراحان در حال حاضر با تکنولوژی لیزر آشنا بوده و شور و شوق بیشتری برای پذیرفتن لیزر لیپولیز به عنوان یک ابزار کمکی برای برآوردن تقاضای رو به رشد برای فن آوری های با حداقل تهاجم که موجب افزایش استحکام و سفت کردن پوست بدون بد شکل شدن دارند

لیزر لیپولیز، که معمولا به عنوان “LIPO لیزری، شناخته شده است یک روش لیپو اسکالپچرغیر تهاجمی برای حذف ذخیره چربی مانند پهلوها و شکم و چانه است. این روش به طور موثر می تواند به کاهش مناطق مقاوم به رژیم غذایی یا ورزش با عوارض جانبی کمتری نسبت به روش های سنتی مانند لیپوساکشن منجر شود.

این روش با استفاده از لیزر به طور موثر موجب ‘ذوب’ چربی های ناخواسته در صورت و بدن شده و پس از آن امکان متابولیسم چربی ذوب شده داده و افزایش امیدواری را در فرد به وجود می اورد که به پزشک امکان حذف مقادیر بیشتری از چربی را می دهد.

روش لیزر لیپولیز برای  افراد چاقی مناسب است که با رژِیم و ورزش لاغر نمی شوند.لیزر لیپولیز برای چاقی به عنوان درمان محسوب نمی شود و برای کاهش مناطق موضعی از چربی طراحی شده و برای سفت شدگی پوست در افراد با وزن طبیعی بدن کاربرد دارد.

چگونگی کارکرد لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز یک روش با حداقل تخریب است که از حرارت لیزرهای فیبر نوری در طول موج های مختلف برای ذوب چربی بدن استفاده می کند. این یک فرایند متفاوت از لیپوساکشن می باشد که شامل حذف چربی از بدن با استفاده از مکش خلا است. مزیت دیگر آن این است که موجب تحریک تولید کلاژن پروتین شده و منجر به کشیدگی پوست می شود.

نتایج بالینی از لیزر لیپولیز  و روش های لیپوساکشن بر روی بیش از ۲۰۰۰ بیمار در طی سه سال حاصل شد. محققان پی برده اند که بیماران به طور کلی چربی زیادی را در بخش های بدن از دست داده و کشیدگی پوستی زیادی را تجربه می کنند. بیماران از عوارض جدی رنج نمی برند ولی یک سری کوفتگی و یا درد جانبی را دارند.

یک کانول بسیار کوچک به قطر ۱ تا ۲ میلی متر حاوی فیبر لیزر به درون پوست فرو می رود. کانول به عقب و جلو حرکت داده شده و انرژی لیزر را به سلول های چربی داده و موجب تجزیه آسان آن ها می شود. انرژی لیزر با پوست واکنش داده و موجب تجزیه کلاژن می شود.

به اندازه کوچک کانول، لیپولیز لیزری یک روش کم خطر بوده و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. لیزر موجب انعقاد رگ های خونی کوچک تر فورا بعد از تماس شده و موجب خونریز، تورم و کوفتگی کم تر شده و زمان بهبود سریع تر از لیپوساکشن سنتی است. چون بیهوشی کلی لازم نیست، این روش ایمن با حداقل اثرات جانبی است.

CoolLipo هم خوانی خوبی با روش های لیپوساکشن سنتی داشته و برای درمان سطوح صورت، گردن، کوچک کردن بازو ، کمر، سینه، مونس پوبیس، سینه و نواحی شل پوست مفید است.

 

درمان

طی درمان یک بی حسی موضعی در ناحیه درمان استفاده شده و سپس برش کوچکی روی پوست انجام می شود. یک کانول بسیار نازک ( لوله فلزی توخالی با عرض ۱ میلی متر) به درون پوست وارد شده و پروب لیزر برای پالس اندازی نور لیزر به بافت چربی جهت ذوب سلول های چربی انداخته می شود. این سلول های چربی آب شده به طور طبیعی توسط بدن حذف می شود. متخصصان امروزه ساکشن چربی آزاد شده بعد از لیزر لیپولیز را برای تسریع و بهبود نتایج پیشنهاد می کنند. این روش ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

لیزر لیپولیز برای بازوها

لیزر لیپولیز یک روش غیر مخرب، و با دقت بالاست که با یک روش به دو هدف نائل می شود:

۱-  از بین رفتن رسوبات موضعی چربی، بدون تاثیر بر بافت مجاور.

۲-  انقباض پوست، برای تعدیل شکل جدید به روش طبیعی

انقباض پوست در بازوها برای رسیدن به نتایج رضایت بخش بسیار مهم است.

در IML، لیزر لیپولیز  با اسنفاده از پلاتفرم آسپایر انجام می شود ابزاری که در دو طول موج منتشر می شود: ۹۴۲ نانومتر، برای تخریب انتخابی بافت آدیاپوز و ۹۷۵ نانومتر که موجب انقباض پوستی می شود. این لیزر از کانول انعطاف پذیر با فیبر نوری برای انتشار انرژی لیزری استفاده می کند.

لیزر لیپولیز بر روی پاها

-انقباض پوست. تحریک سنتز کلاژن موجب بهبود کشیدگی و تجدید ظاهر پوست می شود.

-کاهش دوره بهبود. لیزر باعث تروما کمتر در بافت، کاهش تورم شده و بهبود بیمار را سریع تر می کند.

-نتایج یکسان. سازگاری پوست با شکل جدید بهینه می شود.

-امکان درمان مناطق صعب العلاج وجود دارد.. قوزک و مچ پا در مناطق کوچکتر، با یک ارایش خاص بافت استخوان وچربی قرار دارد. از آنجا که این درمان کمتر آسیب زا است، لیپولیز لیزر می تواند این مناطق را با یک نتیجه بسیار رضایت بخش درمان کنند.

لیزر لیپولیز برای ران

چربی بدنما ران و بد قواره بودن آن، نا امید کننده است که تحت زمینه های ژنتیکی و مقاومت به رژیم غذایی تشدید می شود.این مقاله تجربه ما را با لیپولیزری لیزری در زانو نشان می دهد.

روش ها: مجموع ۳۰ بیمار برای درمان چربی زانو با LAL درمان شدند. لیزر دیود ۹۲۴/۹۷۵- مورد استفاده در این مطالعه متشکل از دو لیز بود که به ترتیب دارای طول موج ۹۲۴ و ۹۷۵ نانومتر بودند. مدل سازی ریاضی قبلی نشان داد که ۰٫۱ کیلوژول برای تخریب ۱ میلی لیتر چربی با در هر دو طول موج لازم بود. از بیماران خواسته شد تا فرم رضایت نامه پر کنند. اولتراسوند برای اندازه گیری ضخامت چربی قبل و بعد از عمل استفاده شد.

به جز یک بیمار که هیپرپیگمانتاسیون خفیف نشان داد که آن هم پس از ۲ ماه ناپدید شد، هیچ عوارض در این مجموعه ها وجود ندارد. درد طی بی هوشی و ناخوشی بعد از عمل حداقل بود. بازگشت به شرایط نرمال بیش از ۲ روز طول نکشید و زمان متوسط درمان ۰٫۹۲ روز بود. از ۳۰ بیمار، ۲۹ مورد این درمان را توصیه کردند. هم محققان و هم بیماران رضایت داشته و توسط اندازه گیری های اولتراسوند با کاهش سیستماتیک در ضخامت چربی اعتبار سنجی شدند.

نکات قبل از درمان

قبل از درمان مهم است که راجع به نتایج مطلوب با متخصص بحث و گفت گو شود زیرا این ممکن است برای شکل بدن نامطلوب باشد. لیزر لیپولیز تنها برای حذف بیش از ۵۰۰ میلی لیتر چربی توصیه می شود و شما ممکن است برای حذف مقدار زیادی چربی نیاز به لیپوساکشن دارید.

بعد از درمان

شما به مدت ۱ ساعت بعد از درمان نیاز به استراحت دارید اما فعالیت های طبیعی را یک روز پس از آن می توان شروع کرد. بهترین راه اجتناب از فعالیت فیزیکی شدید به مدت ۱ تا ۲ هفته بعد از اجرای روش است.

میزان درمان مورد نیاز

برای بیشتر بیماران، تنها یک بار درمان کافی است. طول درمان ۴۵ دقیقه تا ساعت برای برای هر ناحیه طول می کشد.

طی چند ماه می توان انتظار نتایج مطلوب را داشت.

مزایا

حداقل زمان بهبود

تعداد کمی از بیماران ما می توانند بلافاصله به کار بازگردند که تقریبا شبیه به لیپوساکشن زمان نهار است. ، تنها ۱ یا ۲ روز استراحت توصیه می شود.

 ناراحتی حداقل

این روش، بدون درد است. پس از اتمام بیهوشی ، تنها کمی درد بعد از حرکات بدن وجود دارد..کبودی ناشی از لیپولیز در مقایسه با روش های لیپوساکشن استاندارد کم تر است.

 درد کم تر

کانول فیبر نوری توسط سوزن کوچک در پوست   وارد می شود. با ذوب چربی، موجب انعقاد انتهای رگ های خونی کوچک می شود. پانسمان هایی در محل برای جلوگیری از خونریزی بعد از کار با لیزر کنار کذاشته می شود. بافت گرانولاسیون در انقباض سطح درمان شده علاوه بر پوست رویی استراحت می کند.

 پوست طبیعی بعد از ۳ ماه

پیدا کردن نقاط تزریق و یا محل لیپوساکشن پوست بسیار سخت است. پوست با بافت ها منقبض شده و چربی های مذاب را جایگزین می کند.

ایمنی

لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن ایمن تر است زیرا خونریزی کم تر و داروهای بی حسی کم تری استفاده می شود. در حقیقت، در انجام روش ها، ما ریسک بسیاری از داروهای بیهوشی را کاهش دادیم.

خطرات و عوارض

به دلیل بی حسی، درمان ممکن است با درد همراه نباشد. شما ممکن است تورم خفیف، کوفتکی و یا درد را طی چند روز آینده تجربه کنید.

هزینه

لیزر لیپولیز به عنوان روش کاهش وزن مطرح نبوده و به عنوان یک روش آرایشی است. این به این معنی است که از طریق بودجه NHS پشتیبانی نمی شود. بلکه بیماران باید کلینیک خصوصی را انتخاب کنند. قیمت ها بسته به نوع کلینیک متغیرند با این حال هزینه لیپولیزر بستگی به اندازه سطح درمان شده و بزرگی آن دارد. هزینه شامل مشاوره اولیه، درمان و دوره نقاهت است. هم چنین دوره کوتاهی آنتی بیوتیک مصرف می شود.

موارد استفاده دیگر لیزر لیپولیز

روش های لیپولیز آسان تر دیگری وجود دارند که در سطوح موضعی کوچک تر چربی بدون نفوذ به درون پوست موثر هستند. از متخصص در خصوص روش های دیگر سوال کنید.

لیزر لیپولیز متشکل از موارد ذیل است:

کمر، ران و باسن داخلی و خارجی

معده

کمر و باسن

بازوها

زانو، ساق و مچ پا

صورت، گردن و زیر چانه

نتایج

شما بعد از انجام لیزر لیپولیز متوجه کاهش وزن و سفتی پوست می شوید اما نتایج نهایی به تدریج طی چند هفته بعد از فرایند و برداشت چربی دیده می شود. یک روش ایمن و تکرار پذیر است که توسط بیماران نیز مورد تایید بود. این روش امکان کاهش رسوبات چربی را ضمن انقباض همزمان پوست می دهد.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *